…protože cesta je cíl a protože není dobré brát se moc vážně…

17.6.2012 Karel & May , , , , ,

Zápisky z TATRIPu 2012 – Brno

Padlo rozhodnutí podniknout výlet východním směrem, na Slovensko. Dalo to sice zabrat, ale povedlo se nám sladit směny a volno v práci tak, že máme k dispozici několik dní společného volna. Plán je jednoduchý, pojede se na východ, spát se bude v autě, jíst se bude co bude po ruce a hlavní cíl jsou Tatry!

 

Brno

První zastávkou na naší cestě se stalo Brno. Existuje jisté nepsané pravidlo, že “kdož při své cestě na východ, míjíce Brno, kamarádku svou zde studující nenavštíví, tomu do roka pyj upadne“.

Viděli jsme ty tajemné hodiny co mají v Brně na náměstí, kouzelný mechanizmus, který se urputně brání veškerému snažení pochopit jeho princip. Utěšujícím faktem pro nás bylo, že ani sami Brňáci nevědí jak se na něm odečítá čas.

Tajemná malba

Cestou k další zastávce jsme také zahlédli jednu malbu, kterou jak se ukázalo ani jeden nechápeme, nicméně se její rozluštění zvrhlo do podivné debaty jejíž začátkem byl Ikarus a končilo to někde kolem Star Treku a Hvězdné Brány.

 Hodiny, kostel, hrad…

Viděli jsme se na Kostel Sv. Petra a Pavla, zevnitř je to moc pěkné místo, ale co jsme samozřejmě ocenili víc, to jsou jeho věže s parádním výhledem na Brno. Výbornou třešničkou byl zvon ve věži.

Věže výborně posloužili naší dlouhodobé terapii směrem k Mayovu vztahu k výškám :)

V Brně jsme si prošli několikero náměstí, byli jsme na České, viděli jsme divadlo Husa na provázku a zavítali jsme také na Špilberk.

Možná to zní paradoxně, když to řekne Pražák, ale nám přišlo Brno poněkud přeplácané. Přecpané kvantem budov a všeho možného na vcelku dosti malém prostoru.

A pokud to někoho právě teď napadá, tak NE, nehledali jsme tam metro a vcelku jsme se jim za to ani nesmáli. Ale nemůžu nezmínit, že jsme viděli redakci deníku Metro a pak tedy vyvstává otázka:

Kde ho rozdávají? 

A máme jedno velké plus. Co se Brnu musí nechat, je jeho čistota. Uklizené ulice, žádný nepořádek, odpadky apod.

 

 

 

SMS

Jsme v Brne, byli jsme navstivit Martinku. Ted vyrazime dale. Slovensko nas ocekava.


Následující kapitola:

► Slovensko – TATRY

3 to “Zápisky z TATRIPu 2012 – Brno”

Trackbacks/Pingbacks

 1. Karel & May napsal:

  [...] ► Brno [...]

 2. Karel & May napsal:

  [...] Zápisky z TATRIPu 2012 – Brno [...]

 3. [...] Zápisky z TATRIPu 2012 – Brno [...]

 1. Karel & May says...

  [...] ► Brno [...]

 2. Karel & May says...

  [...] Zápisky z TATRIPu 2012 – Brno [...]

 3. Karel & May – TATRIP 2012 | ..Radek Klepiš.. says...

  [...] Zápisky z TATRIPu 2012 – Brno [...]

Leave a comment